Konteynerler

Özel Tasarım Konteyner

Özel tasarım konteyner, istenilen her ölçüde ve ebatta üretilebilmektedir. Özel konteyner satın almak isteyenlerin istekleri doğrultusunda istenen ölçülerde özel tasarım yapılabilmektedir. Konteyner satın alma işlemi doğrultusunda her türlü konteyner imal edilebilmektedir. Her tasarım şekline uygun olarak üretilebilen bu konteynerler hem ölçü hem de tasarımı açısından farklılık arz ediyor. İskeleti çelikten imal edilen özel tasarım konteynerler müşterilerin istekleri doğrultusunda uluslararası standartlarda imal edebilmektedirler.

Özel tasarım konteyner, firmaların isteğine göre kapaklı, üstü açık ve kapalı kasa gibi çeşitlerde üretilirken üstü açık konteyner türlerini özellikle inşaat şirketleri istemektedir. Eğer özel tasarım yük konteyner almayı düşünüyorsanız, bazı standartları göz ardı etmemeniz gerekmektedir. ISO yük konteynerleri özellikle uluslararası taşımacılıkta kullanılan taşıma araçlarıdır. Bu konteynerler yangınlara karşı son derece dayanıklı olmakla birlikte ateşi söndürme özelliğini de taşımaktadır. Ne kadar kuvvetli ateş olursa olsun bu ateşe karşı dayanıklı olduğu için eğer içindeki malzeme ısı nedeniyle bozulmayacaksa yangından tamamen korunur. Konteynerlerin istiflenmesi üst üste olduğu için yer olarak da büyük kolaylık sağlayacaktır.

Taşımacılığın da daha fazla oranda artması sayesinde özel tasarım konteyner modelleri güven içerisinde taşınmaktadır. Bu nedenle de konteyner imal eden firmaları da çok sıkı araştırarak konteynerlerini satın alma yoluna gitmektedirler. Bunun bir nedeni de özel tasarım konteyner yapacak firmaların uluslararası standartlarda, taşıma sırasında kendilerine sorun çıkarmayacak, gümrüklerde işlemlerin kolaylaşması için konteynerlerin ISO standartlarında yapılmış olmasını istemeleridir. Bu nedenle firmalar sıkı bir araştırmaya girerler. Özel tasarım konteyner imal eden firmalardan hepsinin de kaliteli ve standartlara uyan konteyner üretmelerini istemektedir. Çünkü taşıma işlemi yapılırken bir de gümrüklerde uluslararası standartlara uygun mu değil mi bunlarla uğraşmak istememektedirler.

Yorum yapın