Konteynerler

Kiralık Konteyner

Konteyner ürünleri artık her alanda kullanılan ve kullanıcısına olağanüstü avantajlar ve karlı durumlar sunan yapılar olmaktadır. Kiralık konteyner, uluslararası ve yurt içi taşımacılıkta, yaşam alanları olarak ve ticari amaçlı olarak kullanılabilmektedir. Taşımacılık alanında hava yolları, kara yolları ve gemi taşımacılığında kullanılan bu konteynerler her türlü malzemenin bozulmadan ve herhangi bir hasara uğramadan gideceği yerlere transferlerini sağlamaktadır. Özellikle ihracat yapan firmalar ve lojistik işleri ile uğraşan işletmeler sevkiyat için bu konteynerleri tercih etmektedir.

Değişik konteyner tasarımları ile tekstil ürünleri, gıda maddeleri, teknolojik ürünler, otomotiv ve inşaat malzemeleri taşınmaktadır. Bu ürünlerin hepsinin taşındığı konteynerler farklılık göstermektedir. Klimalı ve soğutmalı konteynerler ve ebat olarak çok büyük yapıdaki konteynerler bulunmaktadır. Bu konteynerlerin alınmasından ise kiralanması daha fazla avantaj sağlamaktadır. Çünkü iş değişimlerinde veya konteyner ile ilgili herhangi bir problemde siz ilgilenmezsiniz direkt olarak bütün bakım ve onarımları ile kiralama yapan firma ilgilenir. Kiralık konteyner, sadece taşımacılık alanında değil birçok alanda kiralanmaktadır. Yaşam alanları olarak, büfe, cafe ve restoran olarak, ofis, yatakhane ve tuvalet olarak da kiralık konteyner yapılarından faydalanabilirsiniz.

Konteyner Kiralama Prosedürleri

Kiralık konteyner hizmetlerinden yararlanmak için kiralama yapan bir konteyner firması ile bağlantıya geçmeniz yeterli olacaktır. Tüm teknik donanımları ve istediğiniz konteyner özelliklerini belirttikten sonra kiralama yapacağınız konteyner çok kısa bir süre sonra adresinize gelmektedir.
Kiralık konteyner nakliyelerinde ve kurulumlarında olan masraflara kiracı değil kiralayan firma karşılar. Konteynerlerin kullanım süresi dolduktan sonra de monte ve nakliyesinden de yine kiralama yapan konteyner firması sorumludur.

Kiralık konteyner, yapı tarzında ise çok kısa sürede uygulanarak anahtar teslim olarak teslim edilir. Bu süre maksimum 15–20 gün sürmektedir.
Kiralaması yapılan konteynerin montajı bittikten sonra firma yetkilisi ile kiracı arasında resmi belge niteliği taşıyan noter onaylı bir mukavele imzalanır. Bu mukavelede kullanım süresi, kira bedeli, ürünün teknik özellikleri ve nasıl teslim alındığına dair bilgiler bulunmaktadır.

Kiralık konteyner kullanımı sona erdikten sonra kiralamayı yapan firma uzman bir çalışan göndererek konteyner üzerinde gerekli incelemeyi yapar. Eğer kullanım süresinde konteyner üzerinde herhangi bir hasar veya teknik bir problem olmuş ise firma bu hasarı karşılamanızı bekler. Kullanım süresinde sorumluluk kiralayan kişinin üzerinde olduğu için firma hiçbir şekilde bunu kabul etmez en başta imzaladığı mukavelede bunun büyük puntolu yazılar ile belirtir.

Yaşam Alanları Ve Taşıma Konteynerlerinin Özellikleri

Kiralık konteyner, seçenekleri içerisinde konteyner kiralaması yaptıysanız bu yapılar çelik malzemelerden üretilen dayanıklı yapılar olmaktadır. Her türlü risk faktörü göz önüne alınarak ve birçok testten geçirilerek üretilen bu yapılar tamamen insan sağlığına ve konforuna göre tasarlanmıştır. Yaşam alanı olarak kiralanan konteynerlerde ses ve ısı yalıtımları kendiliğinden bulunduğu gibi her türlü çevresel etkene ve iklim koşuluna da büyük bir mukavemet göstermektedir. Bu yapıların uygulandıktan sonra hiçbir bakım ve onarım işlemine ihtiyacı yoktur. Kir tutmayan ve kolay temizlenen dış cepheleri boya badana istemez. Yaşam alanları ve ticari olarak kullanılacak konteynerlerde bütün tesisat sistemleri ve ısınma sistemleri hazır olarak bulunmaktadır.

Kiralık Konteyner İle İlgili Sorunlarla Siz Uğraşmayın

Kiralık konteyner için, kiralaması yapılan taşıma konteynerleri ise çelik veya alüminyum malzemelerden yapılmaktadır. Taşıma kapasitesi olarak ton üzerinden taşıma yapan bu konteynerler içerisinde bulunan ürünleri en güvenli şekilde saklamakta ve istenilen bölgeye transferini sağlamaktadır. Özellikle fazla yükleme yapılan alanlarda kullanılan bu konteynerlerin kiralaması da yukarıda anlatılan şekillerde yapılmaktadır.

Yorum yapın